Ciężki sprzęt na budowie
Polskie firmy budowlane, przy realizacji coraz większych i coraz poważniejszych inwestycji, korzystają z ciężkiego, w pełni profesjonalnego sprzętu. Ciężki sprzęt pozwala na optymalizację kosztów, przyspieszenie czasu realizacji inwestycji. Przedsiębiorcy często stoją przed problemem związanym z wyposażeniem firmy i przed decyzją, kupić czy wynająć, a może zlecić prace podwykonawcy?
Na place budowy wjeżdżają dziś dźwigi, koparko – ładowarki, spycharki gąsienicowe czy frezarki do nawierzchni. Na wyposażeniu dużych firm z branży znajduje się dziś ciężki sprzęt, kosztujący krocie. Park maszynowy, dla którego nie ma zajęcia jest jednak zbytecznym obciążeniem dla firmy. Z jednej strony oszczędność czasu, pieniędzy i możliwość zaoferowania atrakcyjnej ceny, z drugiej konieczność poszukiwania zleceń dla sprzętu wykorzystywanego sporadycznie.
Zarządzający firmą musi zdecydować, czy budować za wszelką cenę prestiż firmy, czy jednak postawić na rozwój, długofalową współpracę z podwykonawcami czy firmami wynajmującymi ciężki sprzęt. Tutaj należy sobie zadać pytanie, czy sprzęt będzie stale wykorzystywany w firmie, czy będzie używany raczej sporadycznie. Zasadność zakupu przedsiębiorca musi wyliczyć sam. Dla mniejszych firm doskonałą opcją jest wynajem maszyn i urządzeń.
W Polsce można znaleźć firmy, które posiadają bardzo bogatą ofertę wynajmu długo i krótkoterminowego, przeznaczoną dla tych przedsiębiorców, dla których zakup ciężkiego sprzętu jest zupełnie nieopłacalny z punktu widzenia biznesowego. Na pewno sprzęt używany sporadycznie, lub do obsługi tylko pojedynczego, większego zlecenia, prościej i taniej jest wynająć na określony czas.
Wynajem nie tylko ciężkiego sprzętu budowlanego jest optymalnym rozwiązaniem, dla firm produkcyjnych czy mniejszych zakładów przemysłowych, w których konieczne jest przemieszczanie ciężkich ładunków w osi pionowej czy poziomej, firmy, takie jak nasza, mają ofertę dotyczącą wynajmu dźwigów. W mniejszych przedsiębiorstwach sprawdzają się wciągarki elektryczne, pneumatyczne i ręczne, w większych – dźwigi czy suwnice. Zastępują nieporęczne wózki i siłę ludzkich mięśni. Pracownicy są mniej narażeni na urazy kręgosłupa związane z podnoszeniem ciężarów, a sama praca staje się mniej uciążliwa.
Zastosowanie dźwigów pozwala też zaoszczędzić czas, przeznaczony na transportowanie ładunku. Nasze dźwigi wjeżdżają na palce budowy, pozwalając na zaoszczędzenie czasu. Nasi kontrahenci oszczędzają na kosztach zatrudnienia wykwalifikowanej kadry, bo to my dajemy im sprzęt razem z pracownikiem, który obsługuje dźwig. Sprzęt można wynająć na dowolny czas, czasem też z dnia na dzień.