Menu

Wynajem dźwigów budowlanych

Bez dźwigów budowlanych nie sposób prowadzić dużej, współczesnej budowy. Tylko dobrze dobrany do potrzeb inwestycji sprzęt pozwala na wykonanie zróżnicowanych i skomplikowanych, precyzyjnych zadań, stojących przed ekipą budowlaną. Warto więc rozważyć tutaj opcję wynajmu dźwigu, zamiast inwestować we własny sprzęt dla którego nie zawsze firma będzie miała zajęcie.

Nie ma jednego, uniwersalnego typu dźwigu

Przede wszystkim, inwestycja inwestycji nie równa. To powoduje, że nie ma uniwersalnego dźwigu, który podoła każdej budowie i zawsze znajdzie się dla niego zajęcie. Do tego, biorąc pod uwagę fakt, że nowoczesny sprzęt budowlany musi być niezwykle odporny na uderzenia, wstrząsy, wibracje, spadające kamienie ale też na brud, pył, wilgoć i różne temperatury, przy czym odporność owa musi odnosić się również do delikatnych układów sterujących i czujników, pozwalających na wysoką precyzję działania, to zakup dźwigu staje się poważną inwestycją, bo sprzęt do tanich nie należy, a stopa zwrotu inwestycji może być … no … niska, o ile firma nie prowadzi wypożyczalni sprzętu budowlanego.
Nowoczesny dźwig budowlany to mobilność, precyzja, doskonałe możliwości manewrowe i ogromny udźwig. Brak uniwersalności jednak nie pozwala dobrać jednego urządzenia do wszystkich stawianych przed nim zadań. Relatywnie więc, wynajem dźwigu jest dla firmy budowlanej bardziej opłacalny, niż inwestycja we własny sprzęt, ponieważ wynajmuje się konkretny, dopasowany model sprzętu do konkretnego zadania, na konkretny, określony czas.


Dźwig gotowy do pracy

Decyzja o wynajęciu dźwigu budowlanego zależy od sprecyzowanego, dokładnego planu prac. Należy pamiętać, że dźwig stacjonarny należy na plac budowy dostarczyć, a na miejscu trzeba go złożyć, co, w zależności od jego rodzaju i osób oddelegowanych do zadania może być czasochłonne. Dźwig mobilny, po przybyciu na miejsce jest gotowy do pracy w ciągu godziny lub dwóch. Mniejsze dźwigi można też ustawiać z ziemi, co znacznie skraca czas przygotowania jednostki do pracy.

Optymalizacja kosztów inwestycji poprzez wynajem urządzeń dźwigowych

Zaletą wynajmu urządzeń dźwigowych jest optymalizacja kosztów budowy. Inwestując we własny dźwig, należy brać pod uwagę koszty związane z regularną konserwacją, zatrudnieniem operatora, nieustannie szukać zleceń dla urządzenia, tak, aby nie stał bezczynnie, generując wciąż nowe koszty. Wynajmując dźwig, ponosisz jedynie koszty wyszczególnione we wcześniej podpisanej umowie, a dźwig wynajęty prowadzić może prace zarówno w dzień, jak w nocy, w systemie zmianowym, ze względu na to, że firmy wynajmujące dźwigi zatrudniają z reguł kilku operatorów. Posiadając własny sprzęt, musisz liczyć się przepisami prawa pracy, które ograniczają cię w przypadku, gdy posiadasz tylko jednego operatora dźwigu.